Wykonawca poda w ofercie miejsce realizacji zajęć. Wymiar zajęć - 140 godzin zajęć realizowanych w weekendy (sobota-niedziela) raz w miesiącu. Dopuszcza się realizację zajęć w dni robocze, nie więcej jednak niż 5 dni łącznie. Wykonawca uzgodni ze zlecającym harmonogram zajęć. Praktyki – uczestnik/uczestniczka kursu powinien/powinna odbyć 50 godzin praktyk, realizowanych w dni robocze w placówce prowadzonej przez zamawiającego.
Wykonawca zapewni materiały szkoleniowe w wersji papierowej, oraz salę szkoleniową z niezbędnym wyposażeniem. Zajęcia powinny być prowadzone w języku polskim, z zachowaniem języka równości płci, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb zdrowotnych uczestników/uczestniczek.
Uczestnik/uczestniczka kursu po jego ukończeniu powinien/powinna co najmniej:
- zdobyć podstawową wiedzę z zakresu teorii uczenia się muzyki oraz zasad muzyki
- poznać metodykę prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E.Gordona
- zdobyć wiedzę na temat koncepcja Gordona w psychologii muzyki
- zdobyć umiejętność koordynacji oddechowo--ruchowo-głosowej w aspekcie labanowskim,
- zdobyć umiejętność improwizacji muzycznej na poziomie głosowo-słuchowym,
- zdobyć umiejętność prowadzenia zajęć umuzykalniających dla dzieci z deficytami rozwojowymi, w szczególności dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
- zdobyć umiejętność praktycznego zastosowania testów muzycznych E.E. Gordona w dokumentowaniu postępów dziecka uczestniczącego w zajęciach.
Poświadczeniem zdobytych umiejętności powinien być wydany przez Wykonawcę w ramach zamówienia certyfikat I stopnia uznawany przez Polskie Towarzystwo E. E. Gordona.