Niezbędnik rodzica

Niezbędnik rodzica

Co każdy rodzic chciałby wiedzieć o naszym Przedszkolu

Rozkład dnia przedszkolaka

W przedszkolu wiem, co mnie czeka,
czas szybciutko mi ucieka!

Czesne i inne opłaty

Za przedszkole trochę płacimy,
ale świetnie się w nim bawimy!

Posiłki przedszkolaka

W przedszkolu smacznie i zdrowo jem, mamusia i tatuś ze mną cieszą się!

Wyprawka przedszkolaka

Wiem co do przedszkola zabrać mam,
do plecaczka pakuję sam!

Dodatkowe zajęcia i terapie

W przedszkolu nigdy się nudzę,
choć czasem trochę się pobrudzę!

Organizacja roku szkolnego

Kalendarz roku szkolnego znamy,
a wszystkich przerwach pamiętamy!

Edukacja i terapia na odległość

Gdy nie mogę iść do przedszkola,
macha do mnie moja pani z monitora.

Zapisy do przedszkola

Rodzice kartę zapisu wypełniają
i na wolne miejsce cierpliwie czekają.

Ramowy rozkład dnia

7:30 - 9:00 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawa dowolna w świetlicy.
9:00 - 10:00 Powitanie w swojej grupie. Wspólne śniadanie.
10:00 - 11:00 Zajęcia edukacyjne w grupie. Przekąska.
11:00 - 12:00 Zabawa na świeżym powietrzu. Zabawy kierowane przez nauczyciela.
12:00 - 13:00 Czynności samoobsługowe, obiad.
13:00 - 14:00 Relaksacja, spokojne zajęcia w kącikach.
14:00 - 16:00 Zajęcia tematyczne.

Plan dnia różni się w poszczególnych grupach, ponieważ panie dostosowują go do potrzeb i możliwości dzieci.

Dodatkowo w ciągu tygodnia grupy realizują różne zajęcia według odrębnych harmonogramów, m.in. j. angielski, gimnastykę.

Posiłki w przedszkolu

Korzystamy z posiłków przygotowywanych dla nas przez Restaurację Królewską w Wieliczce. Uwzględniamy specjalne potrzeby związane z różnorakimi dietami.

Rodzice płacą na koniec miesiąca za rzeczywistą liczbę zamówionych posiłków. Do godziny 8:30 można zgłosić nieobecność dziecka - wówczas posiłek nie jest zamawiany.

Niektóre dzieci wymagają indywidualnego podejścia - zgadzamy się na podawanie posiłków przynoszonych przez rodziców do przedszkola. Prosimy o podpisanie pojemników z jedzeniem imieniem i nazwiskiem dziecka.

Zajęcia dodatkowe

W przedszkolu dużo się dzieje. W roku 2023/2024 planujemy następujące zajęcia grupowe:
  • język angielski (zgodny z podstawą programową, prowadzony przez nauczyciela z Leader School Wieliczka),
  • dogoterapia (dodatkowo płatna),
  • religia,
  • terapia zajęciowa,
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
  • zajęcia rozwijające emocjonalno-społeczne.
Ponadto w ramach wychowania przedszkolnego realizujemy różnego rodzaju wycieczki, zapraszamy ciekawych gości, teatrzyki. Współpracujemy z instytucjami kultury w Wieliczce m.in. korzystając z lekcji bibliotecznych.

Jesteśmy otwarci na sugestie i pomysły rodziców. W przypadku zainteresowania całej grupy możemy pomóc w organizacji innych zajęć dodatkowych, np. robotyki.

Edukacja i terapia na odległość

Jesteśmy na to przygotowani!

W okresie ograniczenia funkcjonowania placówek edukacyjnych spowodowanego epidemią COVID-19 szybko wypracowaliśmy efektywny model pracy z wykorzystaniem metod i technik komunikacji na odległość.

Wdrożone rozwiązania:
  • kontynuacja komunikacji z rodzicami poprzez dziennik elektroniczny,
  • wykorzystanie platformy MS Teams do udostępniania materiałów edukacyjnych oraz terapeutycznych grupom oraz poszczególnym dzieciom,
  • przygotowywanie filmów instruktażowych, "domowego przedszkola", nagrywanie piosenek, podpowiadanie zabaw i ćwiczeń,
  • zajęcia terapeutyczne online m.in. na platformie MS Teams oraz Zoom,
  • konsultacje telefoniczne, mailowe, wideokonsultacje i wszelkie inne metody, które pozwoliły rodzicom na bieżąco omawiać pojawiające się trudności,
  • udostępnianie sprzętu przedszkolnego rodzinom, które wyraziły taką potrzebę,
  • dystrybucja m.in. poprzez wysyłanie do paczkomatów pakietów materiałów plastycznych, a także wydruków kart pracy i innych materiałów.

Czesne i inne opłaty

Wpisowe
Wpisowe to jednorazowa opłata przy zapisie dziecka do przedszkola. W roku 2022/2023 wynosi 300zł.
Czesne
Stawka żywieniowa

Wyprawka przedszkolaka

Prosimy o przygotowanie i przyniesienie do przedszkola:
  • pantofli na zmianę,
  • zestawu ubranek do przebrania na wypadek zabrudzenia,
  • szczoteczki i pasty do zębów,
  • poduszki i kocyka lub kołderki, jeśli dziecko lubi leżakować po obiedzie,
  • pieluszki do przebrania, jeśli dziecko z nich korzysta,
  • nocnik lub nakładkę na toaletę, jeśli dziecko z nich korzysta.

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

Organizacja roku szkolnego

Organizację całego roku szkolnego ustalamy w sierpniu na radzie pedagogicznej. Kalendarz roku szkolnego 2022/2023:
  • zimowa przerwa świąteczna:
  • wiosenna przerwa świąteczna:
  • długi weekend czerwcowy: 8 VI - 11 VI 2022r.
  • piknik rodzinny: 16 VI 2023r.
  • przerwa wakacyjna: 19 VII - 6 VIII 2023r oraz 31VIII-1IX 2023r.

Zapisz dziecko do przedszkola

Przyjmujemy zapisy przez cały rok szkolny w miarę wolnych miejsc w grupach. Obecnie rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 jest już zamknięta. Zachęcamy do zapisywania dziecka na kolejny rok szkolny.

W ramach rekrutacji do przedszkola prosimy rodziców o wypełnienie karty zapisu, ankiety informacyjnej, a także przedłożenie posiadanych opinii i orzeczeń. Zapraszamy wraz z dzieckiem na spotkanie kwalifikacyjne, podczas którego rodzic może zadać wszelkie pytania, a my możemy poznać dziecko i zobaczyć, czy proponowana grupa będzie dla niego odpowiednia.

Chcę zapisać dziecko już teraz