Aktualności

Dogoterapia 2

Zajęcia dogoterapeutyczne

Od września br. w naszym przedszkolu rozpoczęły się darmowe zajęcia z dogoterapii dla wszystkich przedszkolaków. Z zajęć z psem terapeutą skorzysta 72 dzieci. Pozwalają na nawiązanie relacji, naukę empatii i wrażliwości, skupienie uwagi, pobudzają zmysł wzroku, słuchu, węchu, a także dotyku.

Z zajęć terapeutycznych z psem skorzysta 72 dzieci. Spotkania terapeutyczne odbywać się będą cyklicznie, jeden raz w tygodniu. Mają na celu oswojenie dzieci z psem, wpojenie zasad godnego i bezpiecznego traktowania zwierząt. Na zajęciach prowadzone są w różne zabawy terapeutyczne z pupilem, takie jak karmienie, czesanie, głaskanie i wiele innych. Spotkania są doskonałą formą treningu społecznego. Dzieci uczą się czekania swoją kolej, uwzględniania potrzeb współuczestników zajęć.
Wspólne przebywanie z psem wnosi do przedszkola wiele pozytywnych emocji, jest radość, ciekawość, zaangażowanie, a ponadto satysfakcję z pokonywania lęku.

Bottom Logo

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Rozwijanka" ma swoją siedzibę główną w Wieliczce na ul. Bednarka 6.

Logowanie do e-dziennika

Poprzez dziennik elektroniczny można zgłosić nieobecność dziecka w przedszkolu, a także wysłać wiadomość do każdego nauczyciela.