Klasa2

Zapytanie ofertowe - studia podyplomowe z zakresu wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Zapytanie ofertowe w postępowaniu na udzielnie zamówienia na realizację studiów podyplomowych z zakresu wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w ramach projektu Rozwój działalności przedszkola ”Rozwijanka” w Wieliczce, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 10.01. Rozwój kształcenia ogólnego.

1. Zamawiający

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Rozwijanka”
z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi
ul. Bednarka 6, 32-020 Wieliczka
reprezentowane przez Emilię Owczarek
tel. 606 717 589

2. Tryb udzielania zamówienia

Do postępowania nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r., Prawo Zamówień Publicznych. Postępowanie prowadzone jest w formie rozeznania rynku, zgodnie z zasadą konkurencyjności.

3. Opis przedmiotu zamówienia

Realizacja studiów podyplomowych z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla 3 osób wyznaczonych przez zlecającego w wymiarze 365 godzin dydaktycznych oraz 125 godzin praktyk. Studia podyplomowe powinny być przeznaczone dla pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, fizjoterapeutów, logopedów posiadających przygotowanie pedagogiczne i kończyć się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka nadającego kwalifikacje do prowadzenia zajęć wspomagających rozwój dzieci i ich rodzin od momentu wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Dopuszcza się realizację studiów w trybie online w całości lub w części pod warunkiem, że spełnione będą wymagania do nadania kwalifikacji.

Program studiów powinien obejmować co najmniej poniższe obszary:
  • Pedagogika i psychologia rozwoju małego dziecka
  • Diagnoza medyczna niepełnosprawności i zagrożenia niepełnosprawnością – podstawy pediatrii, neonatologii i neurologii
  • Wybrane zagadnienia psychiatrii
  • Podstawy pedagogiki specjalnej
  • Oligofrenopedagogika
  • Profilaktyka z elementami poradnictwa i wczesnej interwencji
  • Diagnozowanie sytuacji i potrzeb dziecka
  • Podstawy prawne organizacji wwrd, wczesnej interwencji oraz zabezpieczenia społecznego
  • Pielęgnacja i opieka dziecka
  • Podstawy terapii psychopedagogicznej
  • Elementy logopedii
  • Stymulacja psychopedagogiczna dziecka
  • Muzyka i plastyka w stymulacji rozwoju dziecka
  • Aktywne metody i formy pracy z dzieckiem – znaczenie zabawy i zabawek w terapii dziecka
  • Podstawy rewalidacji dzieci niepełnosprawnych
  • Zadania zespołu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka wobec jego rodziny
  • Metodyka pracy terapeutycznej z dziećmi przed rozpoczęciem edukacji szkolnej
  • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z zaburzeniami sprzężonymi, rozwoju poznawczego, zaburzeniami ruchowymi, zmysłowymi i somatycznymi, ze spektrum autyzmu
  • Metody stosowane we wczesnym wspomaganiu rozwoju dzieci
  • Wsparcie rodziców dziecka na wczesnym etapie rozwoju
  • Media w procesie wspomagania rozwoju dziecka

4. Termin realizacji

Studia powinny rozpocząć się w I semestrze roku szkolnego 2020/2021

5. Forma i sposób składania ofert

Ofertę w formie wyceny przedmiotu zamówienia można złożyć drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 04 września 2020r.

Zapytanie ofertowe do pobrania w formie pdf.